30 Aralık 2016 Cuma

Kapkaranlık Ormanda -Ruth Ware I Kitap Yorumu

Kitabın Adı: Kapkaranlık Ormanda
Orijinal Adı: In A Dark, Dark Wood
Yazar: Ruth Ware
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 376ARKA KAPAK:

Karanlık ormanda
Karanlık, kapkaranlık bir ev vardı;
Ve o karanlık evde karanlık, kapkaranlık bir oda...
O karanlık odada...
Bazen korkulacak tek şey... insanın kendisidir. Nora on yıldır geçmişinden kaçıyordu. Evini, arkadaşlarını ve özlememesi gerektiğini düşündüğü bir hayatı geride bırakmıştı. Hiç beklemediği bir anda gelen bir bekârlığa veda partisi daveti, onu geçmişiyle yüzleşmeye zorluyordu. Bu, Nora'nın geçmişini nihayet bir kenara bırakması için bir işaret miydi? Ama bir şeyler yanlış gidiyordu. Çok ama çok yanlış... Bazı sırların sonsuza dek saklanması mümkün müydü?
YORUMUM:


W dizisini izleyenler bilir başrolün dizide okuduğu kitap Kapkaranlık Ormandaydı. Bunu gören Öznur durur mu hiç büyük bir merakla kitabı aldım. Kitabın konusundan kısaca bahsedecek olursak: Nora bir gün eski lise arkadaşlarından olan Clare’in bekarlığa veda partisine davet ediliyor. Lise arkadaşlarıyla ve eski yaşadığı yerle bağlantısını kestiği için ilk başlarda gitmek istemese de bir şekilde kabul ediyor. Dağ evi, sırlar, gizem ve tabi ki olay dağ evi olunca cinayette kendini hemen gösteriyor. :D Ve bizde katili ve nedenini  aramaya çalışıyoruz.

Aslında bana biraz Siyah Buz’u anımsattı. Onu da çok sevmiştim bu kitabı da çok sevdim. Gerilim romanları pek okumasam da okuduğum gerilim romanlarının çoğunu sevdim. Bu kitapta da gerilimi sonuna kadar hissettim. İlk başta biraz durağan başlıyor. Ama kitabı bir yerden sonra elinizden bırakamıyorsunuz. Son 100 sayfayı soluksuz okudum.

Özellikle kitabın gidişatını çok sevdim.Mesela arada dağ evinde olanlardan sonrasına yer verilmişti. Sonra tekrar dağ evindeki ana dönüyordu. Öncesini ve sonrasını aynı anda okumak ve olayların arasında bağ kurmak  derken bir bakmışım kitap bitmiş. Yazar gizem unsuru kitaba oldukça güzel yedirmişti.


Yazar son ana kadar öyle kafa karıştırıyor ki katil o muydu bu muydu diye gelgitler yaşatıyor. Sadece bazı karakterlerden almam gereken hissi alamadım. Onun dışında gerilim dolu, gizemli, cinayetli, katilli, dramlı kitapları okumayı seviyorsunuz bu kitabı kesinlikle okumalısınız.

PUANIM:
4/5

3 yorum:

 1. Hiç kitaba gözüm kaymamıştı izlerken. Çok şaşırdım. *.*
  Okuoku'da sanırım indirimdeydi. Sepete ekleyeyim madem. 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında benimde gözüm kaymadi sonradan birisi bana dedi bende bir baktım o :D İngilizcesini okuyacaktim tam Yabancı Yayınları bastı falan okudum begendim. Bu tür kitaplar seviyorsan kesin beğenirsin zaten ekle gitsin sepete :)

   Sil
 2. Yabanci kitap tanıtımında w kullanınca çok komik gelmişti ama okumadım kitabı 😑😑😑

  YanıtlaSil