21 Ağustos 2017 Pazartesi

The Miracle I Kore Dizi Yorumu (mini)


Dizinin Adı: The Miracle, My Secret Diary
Yönetmen:Kwon Jin Mo
Senaryo: Ahn Aho Kyung
Tür: Fantastik, Komedi, Romantik
Yayın Tarihi: 2016
Bölüm Sayısı: 12 (her bölüm 10-15 dakika arası)
Oyuncular:
Kim Na Hyun
Hong Yoon Hwa
Kim Dong Hyun
Yang Hak Jin
KONUSU:


İki ikiz kardeşten biri olan, Kwon Si Ah (Kim Na Hyun) ünlü bir oyuncu, model ve idoldür. Kwon Si Yeon (Hong Yoon Hwa) ise kız kardeşinin iki katı ağırlığa sahiptir bu yüzden Si Yeon blog u ile ilgilenip evden çıkmaz. Ama bir gün uyandıklarında ruhlarının değiştiğini fark ederler.
YORUMUM:


Herkese merhabaaa! Öncelikle bu diziyi izlememe vesile olan gripalyaco blogunun yazarı Reyhan'a çok teşekkür ediyorum. Tam böyle bir mini diziye ihtiyacım olduğu dönemde yazısı şıp diye anasayfama düştü.


Başlıkta belittim ama burada da belirteyim dizi bir mini dizi. Her bölüm neredeyse 12 dakika civarında. Yani 2 buçuk saatte diziyi bitirmiş oluyorsunuz. (Matematik yerlerde ama umarım doğru hesaplamışımdır :D ) Bu süre zarfında sonunda ne olacak diye kardeşimle heyecanlı bir şekilde izledik. Kesinlikle sizi sıkmayan ve gayet akıcı bir diziydi. Zaten fantastik dizi diyince akan sular duruyor.(Artık bu cümleyi alnıma yazmak istiyorum) Secret Garden dizisinden sonra böyle ruhların değiştiği bir diziye rastladığım içinde ayrı mutluyum. Bu tarz konusu olan dizileri, filmleri çok seviyorum.


Bu arada Korelilerin şu kilo takıntıları nedir arkadaş! Tabi bu durum bir tek Korelilere özel değil ama onlardaki ayrı bir boyut bence. Hayır bir insan kiloluysa size ne yani bunun derdi sizi neden geriyor. Hoşunuza gitmiyorsa bakmayın! Yani bir de üzerine zorbalık yapmanın ne manası var. Herkes sıfır beden olacak diye bir şey yok sonuçta. Beyin sıfır olduktan sonra beden sıfır  olsa ne yazar! İlla sinirlerim bozulacak.

Konusuna fazla değinmeyeceğim zaten mini bir dizi. Hemencecik bitiyor. Başrol oyuncularını da çok sevdim. Gereksiz bir iki karakter dışında tüm oyuncuların iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Eğer çerezlik bir dizi arayışında iseniz bu dizi tam sizlik bence. Fantastik olsun içinde romantik bir şeyler de olsun diyorsanız sizi bu minnoş dizinin başına alalım.

Mini bir not: Başrollerdeki Kim Na Hyun SONAMOO grubundanmış. Dizide söylediği şarkı da kendi gruplarının şarkısıymış.(Şarkının adı: First Kiss) Geçenlerde bu gruba rastlayıp MAMAMOO çakması falan mı diye söyleniyordum :D  Ve başroldeki oğlanda BOYFRIEND grubundanmış. Dizide birlikte söyledikleri şarkıyı da çok beğendim. Buraya bırakıyorum.
 Çok güzelsiniz. Umarım bu ikiliyi başka bir dizide de birlikte izleriz.


Bu kısımda çocuğun şoka girmesi diyorum ve bu gifi buraya bırakıyorum. 

4 yorum:

 1. En kısa zamanda izleyeceğim :)

  YanıtlaSil
 2. Canım, ne güzel yorumlamışsın :) Ben de arada dizi ararken senin sayfana düştüğüm gibi bu sefer benim yazı da senin sayfaya düşüvermiş :) Daha nice dizilerde, filmlerde vs. vs. görüşürüz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiiiiim :) Daha çok görüşeceğiz gibi :)

   Sil