26 Ağustos 2015 Çarşamba

Oh My Ghost | Dizi YorumuDizi Adı: Oh My Ghost
Yönetmen: Yoo Je-Won
Türü: Fantastik, Romantik
Ülke: Güney Kore
Yapım Yılı: 2015
Bölüm Sayısı: 16KONUSU:

Bong-sun kendisine hiç güveni olmayan ve aşırı utangaçlığı nedeniyle hiç yakın arkadaşı olmayan biridir.Böyle olmasının asıl sebebi de hayaletleri görüyor olmasıdır. Yardımcı olarak çalıştığı restoranda hiçbir işte iyi değildir ve genellikle bol bol azar işitmektedir. Büyükannesi bir şamandır ve bu nedenle genç yaştan beri zaman zaman hayaletler görmektedir ancak bu şehvet düşkünü hayaletle karşılaşıncaya dek hiç birinden bu denli etkilenmemiştir.

Sun Woo yemek yapma konusundaki becerilerine ve kendine çok güvenen bir yıldız şeftir. Bong Sun, Sun Woo'yu tek taraflı olarak seviyordur. Ancak Sun Woo onun farkında bile değildir çünkü etrafı daima kadınlarla çevrilidir ve eski aşkınıda henüz unutmamıştır. Sonra bir gün Bong Sun olduğundan daha değişik davranmaya başlar ve Sun Woo'nun dikkatini çeker... YORUMUM:

3 haftadır bloguma bir şey yazmıyorum daha doğrusu yazamıyorum. Ek tercihler, taşınma, oydu buydu derken resmen boşladım burayı. Bu diziyi de bitirmişken sıcağı sıcağına yorumunu gireyim dedim. Nasıl özlemişim bir şeyler yazmayı. 


UYARI!!
Bu yazıda bolca Cho Jung-Seok (Sun Woo) adı geçebilir. -gözlerdenkalpfışkıransimge-

Genelde böyle güncel dizilere pek başlamam ama konusu beni acayip çekti.(The Masters Sun aşığı olarak bu diziyi izlemezsem olmazdı) Dizi o kadar tatlıştı ki hala bittiğine inanamıyorum.Şimdi ne yazsam onu da bilmiyorum.Çok sevdiğim diziyle ilgili bir şey yazarken iki kelimeyi bir araya getiremiyorum resmen. Silip silip tekrar yazıyorum. 


Şefimiz Sun Woo. Her eve lazım bu şeften.Hele benim gibi her saniye yiyen birine.Posterine baktığımda neden tanıyamadım acaba ben bu tatlışı.Kafamı duvarlara mı vursam ne etsem bilmiyorum. Daha önce My Bride, My Love filmini izlemiştim.O filmde çok dikkat etmemiştim ama bu dizide resmen kafayı taktım bu adama. O nasıl güzel gülmektir. O nasıl bir karizmadır. O nasıl bir sempatikliktir.......Yanaklarını mıncırasım var. Adını dağlara taşlara yazasım var. Ama şimdilik sadece bloguma yazıyorum. 


Gelelim minicik tatlıcık Bongorobong'a :D İzlerken farketmedim ama daha önce A Werewolf Boy filminde izlemişim onu. (Yani şimdi nasıl tanıyayım hepsi birbirinin aynısı.Erkekler yine anlaşılıyor ama kızları tanıyamıyorum) Bak yine geldi aklıma o film. Canım sıkıldı şimdi. Evet şuan acayip darlandım. Filmin yorumunu yazarken de darlanmıştım. Filmi izleyenler neden böyle atarlandığımı bilir. Neysee.. 
Sun Woo ile o kadar uyumluydular ki. İmrendim. Aşka geldim. (yazar burda kıskançlıktan ölüyor)
Ve tabi ki oyunculuğuna diyecek lafım yok. Çünkü hayalet içine girdiğinde ki değişimi çok başarılıydı. Kesinlikle hayalet(Soon Ae) gibiydi davranışları.Orphan Black dizisindeki Tatiana Maslany bir bu kız iki. (Diziyi izlemeyenler için şöyle ufacık bir açıklama yapayım. Dizide klonlar var ve Tatiana Maslany bir sürü değişik karakteri canlandırıyor. Her klonu izlediğimde sanki başka biriymiş gibi izliyorum kadını.Kadın resmen benim favorim.)


Ve şehvet düşkünü hayaletimiz Soon Ae. Ben bu kızın oyunculuğunu çok doğal buluyorum. Daha önce Surplus Princess dizisinde izlemiştim. Ve yine böyle deli dolu manyak bir karakteri canlandırıyordu.Sanki o diziden almışlar buraya koymuşlar. Bence bu kız zaten bu rollerin kızı. 
-spoiler- Ben bu kıza sonuna kadar hak verdim. Şefe aşık olması kısmında. Yani sonuçta ölmeden önce hiç böyle duygular yaşamamış. Sonradan açgözlülük yapması gayet normaldi. O şefi görüp aşık olmasaydı asıl garip olurdu. Kim aşık olmaz ki!!!! -spoiler bitimi-


Şimdi bu kişi hakkında bir şey yazsam ağır spoiler a girer. Ama bunu diyince de sanki spoiler oldu. Yok ya o kadar da olmadı. Ne olabilir ki. Paaaaaaaaaaaaaaaaaassssss. 
-spoiler- şu adamı ilk gördüğümde gözüm tutmamıştı. Gerçi onun suçu ne içine sonuçta kötü ruh kaçmış. Son anda içindeki ruhu geçip kendini aşağı attığı sahne diyorum. On numaraydı.-spoiler bitimi-Ay tabi ki de Cordon'dan bahsedeceğim deli misin??? Al mutfağa koy besle büyüt.O başına bağladığı bandanalarına da tabiki de aşık olmadım. 

Kıskançlığında 
böylesi :D 
*gif bana aittir.*


Kendimi kaybettiğim bir dizi yorumununda sonuna gelmiş bulunmaktayız. Diyeceğim o ki bu diziyi kesinlikle izleyin. İzlerken çok eğlendim. Bazı kısımlarda ağladım bile. Hem güldürdü hem ağlattı. Hemide fantastik dizi yeme de yanında yat. Aradığım tüm özelliklere sahip bir dizi daha.Yazdım seni favorilerime Oh My Ghost. İçine bir adet Soon Ae kaçmış Bong Sun.


Şu sahnede benimde kendimi kaybedip dans ettiğim doğrudur. Bigbang şarkısı duydum mu dağıtırım.
-gözlerdenkalpfışkıransimge-
İçine bir adet Soon Ae kaçmış Kenzi.

Bu gife 10 saniyeden fazla bakarsanız şefe aşık olabilirsiniz.

Seven erkek tutuşu adsfkdmslgf
Fightiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing!!!!

8 yorum:

 1. gifler beni benden aldı dsghfjhdgjdj

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha ne gifler vardı da malum net bu aralar yavaş :D

   Sil
 2. gifler süper dizi hakkaten süperdi ya çok tatlıştı her şey kararındaydı yazı da süper daha nolsunn. ızlememıs olanlar cok sansslıı sımdı bı oturusta on bolum ızleyebılırler :D:D:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiim ^.^ Kesinlikle harika bir diiziydi hala izlemeyen kaldı mı kiii??:D

   Sil
  2. E o zaman napıyoruz hemen "oh my ghost izle" yazıp birinci bölüme başlıyoruz :D

   Sil
 3. Dizi gerçekten çok güzeldi 2 günde gece gündüz izledim bitirdim o derece :) ve şuan keşke yavaş yavaş izleseydim bitmeseydi diyorum :) Bunun kadar ponçik bi aşk dizisi daha varmı önerebileceğiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba bende diziyi keşke yavaş yavaş izleseydim demiştim bittiğinde :) Bu diziye benzer bir dizi olarak kesinlikle THE MASTERS SUN dizisini öneririm. Onun dışında ponçik bir aşklı-fantastikli dizi olarak MAN FROM THE STARS ı beğeneceğinizi düşünüyorum :)

   Sil