31 Mart 2014 Pazartesi

Yeni Başladığım Diziler #1

1.Believe
Dizinin Konusu: Çeşitli doğaüstü güçlere sahip olan Bo, 2 yaşından beri kendisinde olan değişikliğin farkında ancak bu özel yeteneklerini kontrol edememektedir. Gerçek İnananlar isimli küçük bir grup tarafından büyütülen Bo'nun hayatı, onun yetenekleri kullanmak isteyenler tarafından tehlikeye girince grup, çareyi Bo'ya bir koruma ayarlamakta bulur.
Koruması Tate ve 10 yaşındaki Bo, peşlerindekilerden kaçmak için şehir şehir dolaşmaya başlarlar.

Fantastik dizi-film-kitap hastası olarak bu diziye başlamasam içim rahat etmezdi. Şimdilik sadece 4 bölümü yayınlandı ve dizi gayet akıcı bir şekilde ilerliyor.İzlemeye devam edeceğim ilerki bölümlerinde nerler olacağını merak ediyorum. 

2.Resurrection
Dizinin Konusu: Arcadia isimli bir kasabada, daha önce ölmüş insanların birdenbire hayata dönmelerini konu ediyor. Nasıl öldüler ise o şekilde yeniden canlanan insanalr, kasabaya ve sevdiklerine yıllar sonra tekrar dönüyorlar. Kasabada yaşayan ve eski bir polis memuru olan Martin, bundan 30 sene önce ölmüş 8 yaşındaki Martin ile tanışınca, durumu araştırmaya ve çözmeye karar veriyor.

Başka bir fantastik dizi daha:D Eee napayım bayılıyorum fantastik olan her şeye.Neyse filmin konusu ilgimi çektiği için izlemeye başlamıştım. Çok merak ediyorum daha kimleeer geri gelecek diye.Gizem dolu bir dizi.Bu dizinin de 4 bölümü yayınlandı ve hepsini izledim.Nasıl tekrar hayata döndüklerini çok merak ediyorum.İzlemeye devam edeceğim yoksa meraktan ölürüm:D

3.The 100
Dizinin Konusu:Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.Ve olaylar olaylar olaaaylaar.

Ama ben bu diziye bayıldım. Uzun saçlı oğlanımıza ayrı bir bayıldım tabiki.Nasıl tatlı nasıl tatlı.Kesinlikle izlemeye devam edeceğim.Kaliteli bir dizi.

4.Helix
Dizinin Konusu: Kuzey Kutbunda bir araştırma tesisinde ortaya çıkan salgını egellemeye çalışan bir grup bilim insanının, kendilerini dünyadaki canlıların katledilmesine engel olmaya çalışırken bulmalarını anlatıyor. Tabii bu sadece başlangıç.. 

Bencede bu sadece bir başlangıç.Her bölümde ayrı bir olay yaşanıyor.Sırlar, korku, karanlık daha neler neler.Güzel bir bilim kurgu dizisi olmuş.Şimdilik 13 bölümü yayınlandı.Sürükleyici bir konuya sahip.İzlemeye devaaaaaam :D

5.The Tomorrow People
Dizinin Konusu:Işınlanma ve telepatik güçlere sahip bir grup gencin, kötü adamlara karşı savaşı anlatılıyor.. 

Bu dizi benim FA-VO-RİİİİM!!!!!!! Oyunculardan tutun konusu ve daha bir çok özelliğine vurulduğum başka bir dizi daha.Ekşın dolu bir dizi.Şimdilik 17 bölümü yayınlandı ve bölümleri gelmeye devam ediyor.Bu dizi bebeğim ya resmeeen :D

6.Full House (Tayvan Versiyonu)
Dizinin Konusu:Om-Em ablasıyla birlikte babasından miras kalan evde yaşamaktadır.Ablası nişanlısıyla birlikte tefecilere borçlanır ve om-em i koreye seyehate gönderir.Om-em seyahatteyken ablası evi satar.Tatile giderken uçakta Mike ile tanışır.Ve tabi bu tanışma hiçte iyi bir tanışma olmaz.Om-em`in otel parası tam ödenmediği için ortada kalır.Ve Mike`yi kandırır.Bir şeylerin ters gittiğini anlayan Om-Em taylanda geri döner.Ve ablasının evi sattığını öğrenir.Evin yeni sahibide Mike`dır.

Mikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :) diyorum sadece.Bu kadar minnoş bir çocuk olabilir mi ya. İlk bölümünden beri hastası etti beni kendine.Başroldeki kızımızla çok yakıştırdım kendisini.Kızımız da oğlumuz kadar minnoş mu minnoş ehehee:D Dizinin tüm bölümlerini bir günde yalayıp yuttum.Baya bölümü çıkmış ama çevirisini yapmamışlar.Çok geç geliyor çevirileri bekleyemiyorum.Bu yüzden son 1 bölümünü izlemiyorum bitmesin diye çünkü Mike sız ya-pa-mam. Tayvan dizileri de kore dizileri kadar güzel oluyormuş demekki.Çünkü izlediğin tüm tayvan dizileri çok güzeldi.Dillerine alışmam biraz zaman aldı ama sonunda alıştım. İnşallah altyazılarını hemencecik eklerler.

7.Bitten
Dizinin Konusu:Bir kurtadam tarafından ısırılarak, dişi kurta dönüşen genç ve güzel Elena, hayatını bir kurt sürüsü ile geçirmeye mahkum olur. Yıllar sonra kendine Toronto'da yeni bir hayat kuran Elena, ardında bıraktığı Stonehaven'a geir dönmek zorunda kalınca, geçmişi ve şimdiki hayatının arasında kalır..
Bu dizi hakkında ne yazsam bilemiyorum.Pek ısınamadım sanırım ben bu diziye. Kaliteli değildi açıkcası. Sıkılı sıkıla 3-4 bölümünü izlemiştim atlaya atlaya.Devam eder miyim bilmiyorum. 

8.Reign
Dizinin Konusu: Kraliçe Mary’nin bilinmeyen ve daha önce anlatılmamış iktidara yükselme hikayesi; 15 yaşında ve Prens Francis ile nişanlıyken Fransa’ya gelmesi ve üç yakın arkadaşıyla yaşadıkları anlatılıyor. Öfkeli düşmanlar, karanlık güçler ve cinsel entrikalar dünyasında sarayda yaşarken hayatta kalma hikayesi. 
Farklı bir şeyler izlemek amacıyla başladığım bir dizi Reign. Fazla yazacak bir şey yok.Beğenmedim.Beğenemedim.Nedeni ne konusu mu yoksa başroldeki kız mı bilmiyorum ama ısınamadım.
Evet baya yeni diziye başlamışııım.Diziler bittikten sonra hepsini yorumlayacağım.Aama inşallah sevdiğim diziler bitmez:D
Sizinde önerecebileğiniz diziler varsa yazın lütfen :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder