2 Temmuz 2013 Salı

Kitap Yorumu: Üç Kader Tanrıçası -Nora RobertsKitabın Adı: Üç Kader Tanrıçası
Yazar: Nora Roberts
Yayınevi: Epsilon
Sayfa Sayısı: 527
Fiyatı: 25 TL
Goodreads | D&R |

                
 ARKA KAPAK:

7 Mayıs 1915 günü bir Alman denizaltısı, Lusitania 
transatlantiğini batırdığında, iki erkeğin hayatı sonsuza kadar değişecektir. 

Zengin ve başarılı bir adam olan Henry Wyley, 
Kader Tanrıçası olarak tanımlanan üç heykelden ikincisini
 bulma umuduyla geldiği Avrupada hayatını yitirirken, hırsız Felix Greenfield İrlanda topraklarında onurlu ve mutlu bir yaşam kurar. 

Seksen yedi yıl sonra, Greenfieldin ailesinden gelen üç kardeş -Rebecca, Malachi ve Gideon-, Üç Kader Tanrıçasından kendilerine ait olanı geri almak için açgözlü ve acımasız bir antikacının peşine düşünce, hayatları egzotik bir striptizci, hastalık hastası bir mitoloji profesörü ve bir güvenlik uzmanının hayatıyla kesişir ve kaderleri değişir. 

Avrupada başlayıp Amerikada süren, aşkın egemen olduğu bir kovalamacının öyküsünü anlatan Üç Kader Tanrıçası, bazen romantik, bazen heyecanlı ve sürprizlerle dolu, ama bütünüyle soluk soluğa okunacak bir Nora Roberts romanı.


 YORUMUM:

Üç Kader Tanrıça'sı kaç senedir kitaplığımda ama hiç dikkatimi çekmiyodu açıkcası. Nora Roberts'ı severim aslında. Okuyacak kitabım kalmayınca bende başladım kitaba. İlk başlarda biraz sıkıcı geldi ama sonra yakışıklı erkeklerimiz ortaya çıkmaya başladı. Kızlar zaten kitapta anlatılanlara bakılırsa melek :D En sevdiğim yönü tüm erkeklerin romantik oluşuydu. Ve üç erkeğe üç kız düşmeside güzel oldu. Üç çiftte birbirinden güzeldi. Nora Robers okuyalım arkadaşlar, kadın yazıyor.Keşke kapak resmindekiler gerçek tanrıçalar olsaydı çogzel olurdu.

-Spoiler İçerir-

Olay 7 Mayıs 1915'te batan gemiyle ilgili. Henry Wyley zengin bir adam.Üç kader tanrıçasının peşinde. Zaten tanrıçalardan bir tanesi onda. Gemiye diğerlerini aramak için biniyo ama nerden bilsin geminin batacağını. Felix Greenfield da hırsız.Gemiye peşindekilerden kaçmak için biniyor.Tabi bu sırada boş durmuyo ve Henry nin odasına giriyor amacı nakit para çalmak. O sırada karşısına küçük bir heykel çıkıyor. 
Birden gemi sallanmaya başlayınca cebine koyuyor tanrıçayı. Tabi değerinden haberi yok.


87 yıl sonra:
İlk olarak Tia ve Malachi tanışıyorlar. Oğlan kızı ilk gördüğünde tutuluyo tabi.Ama ilk önceliği üç kader tanrıçasını bulmak. Kızın ağzından laf almak için ona yakınlaşıyor.Tabi kızın haberi yok ilk başlarda oğlanın tanrıçaları aradığından. Zaten kız tanrıçaların var olduğuna inanmıyo, gemiyle beraber battığına inanıyo.Sonra oğlanın bir şeyler çevirdiğini anlayıp araştırma yapıyo bu sırada olaylar olaylaaaar. Sonra oğlana bir daha gözüne gözükmemesini söylüyo ve oğlan gidiyor.Anita Gaye, Malachi'yi kandırıp ilk kader tanrıçasını çalan kişi. 

Cleo, striptizci. Gideon'u Cleo dan tanrıçalardan birisini almak için yolluyorlar.Kız ilk başlarda Gideon'a güvenmiyor. Arkasından işler çeviriyor.Sonunda Anita Gaye arkadaşı Mikey'i öldürüyor. 
Rebecca, Gideon ve Malachi'nin kardeşi.
Malachi, üç kardeşten en büyükleri, Tia'dan hoşlanıyor.
Gideon, ortanca kardeş o da Cleo'dan hoşanıyor.
Jack'de tanrıçaların peşinde olan bir antikacı. Malachi'yi bulmak için İrlanda'ya gidiyor. Rebecca'yla karşılaşıyor. Rebecca ilk başta Jack'in Anita ile çalıştığını düşünüyor. Jack Rebecca'nın annesinin de iznini alarak onu New York'a götürüyor. Tanrıçaların birisi Jack'in büyükbabasının. Rebecca'yı da alıpbüyükbabasına gidiyorlar.
Tanrıçayı alıp. Tia'nın evine geliyorlar. Gideon, Cleo, Malachi, Jac, Rebecca anita'da olan tanrıçayı almak için planlar yapıyorlar ve sonunda tanrıçalara kavuşuyorlar. Bu arada aşk olmazsa olmaz. 


Malachi: Haydi Filandiyalıların bu saatlerde yaptıklarını yapalım.Tia: Saunaya mı girelim? Malachi yine güldü ve kızın kolunun üzerinde duran elini aşağı kaydırıp onun elini tuttu. "Kahve içelim." Cleo: "Spor yapıyor musun?"Gideon: "Bir jimnastik salonunda mı?Hayır. Öyle yerlerde bir sürü terli herif ve korkunç makineler oluyor."Cleo:"O zaman koşuyorsun." Gideon:"Acelem olduğu zaman koşarım." Cleo: "Baksana Tia, haydi pizza ısmarlayalım. İki büyük pizza yeter- içinde bütün malzemelerden olsun."Tia: "Ben pizaa...," diye söze başladı.Cleo hızla döndü."Eğer pizza yemeyeceğini söylersen, bir silah alıp senin bu sefil hayatına son vereceğim."Jack: "Ona, sana aşık olduğumu söyledim."Rebecca olduğu yerde kalakaldı, sonra hızla döndü.Rebecca: "Ne dedin?Ne?"Jack: "Bu sözlerimi ağabeyin senden daha soğal karşıladı.Benim bazı işlerim var.Bir kaç saate kadar dönerim."Rebecca:"Dönmek mi?" Dengesini sağlamak ister gibi kollarını iki yana açtı. "Bana böyle bir şey söyledikten sonra çıkıp gidemezsin."Jack: "Sana söylemedim ki. Ağabeyine söyledim. Kendini topla İrlandalı. Perişan görünüyorsun."Gideon: "Yanıma gel bir dakika."Kız Gideon'u memnun etmek için yanına gitti, ama genç adam onu kollarına alınca şaşırdı.Cleo:"Ne yapıyorsun?Bu da ne demek oluyor?"Gideon: "Dinle beni, her zaman işlerin ters gitme olasılığı vardır."Cleo:"Her zaman kafama gökten bir uydu düşme olasılığı da vardır. Bu durum evde saklanmamı gerektirmez."Jack: "Gözünü çatıdan ayırma."Cleo: Eğer aşağı bakma demek istiyorsan bu tamamen yanlış..."

PUANIM:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder