12 Nisan 2014 Cumartesi

Once Upon A Time in Wonderland | Dizi Yorumu

DİZİNİN KONUSU:
Viktoryan dönemi İngiltere’sinde genç ve güzel Alice (Sophie Lowe) tavşan deliğinin diğer tarafında bulunan tuhaf ve yeni bir ülkenin masalını anlatıyor. Görünmez bir kedi, nargile içen bir tırtıl ve konuşan canlı iskambil kartları Alice’in bu imkansız macerasında karşılaştığı fantastik şeylerden birkaçı. Tabi bu sorunlu kız böyle bir şey anlattığına göre, deli olduğu düşünülür. Doktorları da her şeyi unutmasına neden olacak bir tedaviyle onu iyileştirmeye çalışır. Alice tüm bunları arkasında bırakmaya hazır görünür, özellikle de aşık olduğu ama sonsuza kadar kaybettiği cinin –yakışıklı ve gizemli Cyrus (Peter Gadiot) acı veren hatırasını. Ama Alice içinde o dünyanın gerçek olduğunu bilir. Kupa Valesi (Michael Socha) ve durdurulamaz Beyaz Tavşan (John Lithgow) tam zamanında onu içinde bulunduğu durumdan kurtarmaya gelir. Hep birlikte tavşan deliğinden geçerek hiçbir şeyin imkansız olmadığı Harikalar Dünyası’na giderler.

YORUMUM:

Alice

Şimdii bu dizi neden bittiiiiiiiiiiiii!!! Hemde daha 1.sezonundaaa.Cık cık cıkkk.Neyse ki sonunu güzel bağlamışlar.Kafamda hiçbir soru işareti kalmadı.
Konusu, oyuncuları hepsinin yeri artık bende çok ayrı.İzlerken hiç sıkılmadım sürekli acaba bir dahaki bölümlerde neler olacak dedim dedim durdum.


Dizi Harikalar Diyarında geçiyor.Buda diziyi benim için çekici kılıyor zaten.Alice Harikalar Diyarında ancak bu kadar güzel uyarlanabilirdi bence.


Cyrus
Sağdaki gifte Cyrus u görüyorsunuz.Cyrus bir cin ve Alice e aşık. (Böyle bir cin her eve lazım :D) Alice de ona aşık tabikiiii. Çiftimizin peşinde düşmanları da var. Her dizinin olmazsa olmazları kötü karakterlerinden.(Kırmızı Kraliçe ve Jafar)
Şimdi Jafar dedim resmen kafamm attı ya. Dizi boyunca Cyrus u ele geçirmek isteyen kötüü büyücü. Tüm cinleri ele geçirip büyünün kurallarını yıkmak istiyor.(3 cinimiz var ve bunlardan ikisini zaten yakaladı.) Son olarak bir tek Cyrus kalıyor. Zaten dizi boyunca hep Cyrus, Alice, Kupa Valesinin(Knave) peşinde.
Dizinin tüm bölümlerinde Alice ve Cyrus un aşkının tüm kötülükleri yenebildiğini gördük :D

Knave (Onu sürekli BLODDY HELL deyişiyle hatırlayacağım.)


Knave: Alice in en yakın arkadaşı.Alice e dizi boyunca yardımlarını hiç eksik etmiyor. 
Kırmızı Kraliçe
Kırmızı Kraliçe: Jafar a Cyrus, Alice ve Knave i yakalamakta yardım ediyor.Ama acaba neden yardım ediyor???Kraliçemizin sırrı neeee :D

Veee dizinin olmazsa olmazı AŞKKKK!
Kırmızı Kraliçe ve Knave in sırrını diziyi izleyenler bilirler.Burda yazmayacağım çünküü merak edin ve izleyip görüüün :D


Evet dizinin sonu bence çok iyi bitirildi.Kesinlikle öneririim!!! 
Bir sonraki dizi yorumumda görüşmek üzere sağlıcakla kalııın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder