19 Temmuz 2016 Salı

YAZ İÇİN KORE DİZİ ÖNERİLERİ(FANTASTİK TÜRDE)

GİF YAZIN BEN TEMSİLİDİR.
Herkese yeniden merhabaaa! Ne zamandır dizi önerisi yapmıyordum yaz bitecek ben anca şimdi yazıyorum ama olsundu. Türlerine göre her hafta yayınlamayı planlıyorum. İlk olarak en sevdiğim türden başlayacağım. Korelilerin fantastik dizilerini ayrı bir seviyorum.

DİZİNİN ADI: THE MASTER'S SUN
BÖLÜM SAYISI:17
YAYIN TARİHİ:2013
KONUSU:Dizi, hayaletleri görebilen bi kadın ve onun hayalet gördüğüne inanan bir adamı konu almaktadır.
Joo Joong-Won (So Ji-Sub), hırs ile dolu bir şirket yöneticisidir. Her şeyi, hatta kişisel ilişkileri bile para ile ilgilidir.
Tae Gong-Sil (Gong Hyo-Jin) ise kolayca ağlayabilen bir sekreterdir.Kasvetli bir kişiliğe sahiptir. Bir olaydan sonra Tae Kong-Sil'in hayaletleri görmesi için bir yol açılır. O andan itibaren geceleri uyuyamamaya başlar. 

BU DİZİYİ BEN ÖNERMEKTEN SİZDE GÖRMEKTEN BIKTINIZ BİLİYORUM AMA EN SEVDİĞİM FANTASTİK DİZİLERDEN BİRİSİ. İÇİNDE BOL HAYALET, ROMANTİZM VE SO JI SUB VAR. GEL DE İZLEME!


DİZİNİN ADI: MAN FROM THE STARS
BÖLÜM SAYISI:21
YAYIN TARİHİ:2013
KONUSU:Do Min Joon yaklaşık 400 yıl önce yani Joseon döneminde dünyaya inmiş bir uzaylıdır.
Mükemmele yakın bir görünümü vardır ve ayrıca işitme ve hız konusunda yeteneklidir.
İnsanları ve insanlığı küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi'ye aşık olur.

BU DİZİYİ İZLEMEKTEN BIKMAM SANIRIM. BAŞROLLERİNE AŞIĞIM. KADIN KARAKTER HARİKA! UZAYLI OPPAMIZ ŞAHANE. DİZİDE DUYGU KARMAŞALARI YAŞAMIŞTIM SÜREKLİ. BİR AĞLIYORUM SONRA KAHKAHALARLA YERLERE YATIYORUM FALAN. İZLEYİN İZLETİN.DİZİNİN ADI: OH MY GHOST
BÖLÜM SAYISI:16
YAYIN TARİHİ:2015
KONUSU:Na Bong Sun (Park Bo Young ) ezik,kendine güveni olmayan bir kadındır.Kişiliği nedeniyle hiç yakın arkadaşı olmayan Na Bong Sun sos şefi olarak çalışmaktadır.Şaman olan büyükannesi yüzünden küçük yaştan beri hayaletleri görebilmektedir.Bir gün çekici,bakire bir hayalet tarafından ele geçirilir.Artık kendine güvenen,havalı bir kadın olmuştur.
Kng Sung Woo (Jo Jung Seok) aynı restoranda baş aşçıdır.Kendini beğenmiş,kadınlar arasında oldukça popüler bir adamdır.Tüm bunlara rağmen eski sevgilisini bir türlü unutamamıştır..Ancak Na Bong Sun daki değişikliği farkedecektir..
THE MASTER'S SUN I SEVDİYSENİZ BUNA DA BAYILACAKSINIZ. HAYALETLİ DİZİLERİ AYRI BİR SEVDİĞİM DOĞRUDUR. 

DİZİNİN ADI: QUEEN IN HYUN'S MAN
BÖLÜM SAYISI:16
YAYIN TARİHİ:2012
KONUSU:Park Boong Do, Jang Hee Bin'in entrikalarıyla mevkisini kaybeden Kraliçe In Hyun'un haklarını geri almasını savunan bir alimdir. Zamanda 300 yıl ileri giderek günümüz Seul'e gelir ve orada bir TV dizisinde Kraliçe In Hyun rolüyle kariyerinin ikinci baharını yaşamayı uman Choi Hee Jin ile tanışır. 

NORMALDE KORE DÖNEM DİZİLERİNİ HİÇ SEVMEM AMA BU DİZİ İSTİSNA! TARİHLE AŞKIN HARMANLANDIĞI ÇOK GÜZEL BİR DİZİYDİ.
DİZİNİN ADI: HI! SCHOOL LOVE ON
BÖLÜM SAYISI:20
YAYIN TARİHİ:2014
KONUSU:Bir lise öğrencisini kurtarırken insana dönüşen bir meleği ve lise öğrencilerinin deneyimlediği aşk ve dostluğu konu almaktadır. 

OKULDA GEÇEN DİZİLERİ SEVİYORSANIZ BU DİZİYE KESİN BAKIN DERİM. 


DİZİNİN ADI: SPLASH SPLASH LOVE
BÖLÜM SAYISI: 2 -MİNİ DİZİDİR-
YAYIN TARİHİ:2015
KONUSU:Dan Bi (Kim Seul Gi) üniversiteye giriş sınavına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Matematik dersine çalışmaktan vazgeçmiştir. Sınavın olduğu gün zamanda yolculuk yapar ve kendini Joseon döneminde bir yerde bulur. Daha sonra matematik aşığı Kral Lee Do'ya (Yoon Doo Joon) kaptırır gönlünü. 

MİNİ DİZİLER ARASINDA FAVORİMDİR. BİR GÜNDE HEMENCECİK BİTİRMİŞTİM. BUDA TARİH(EVET DÖNEM DİZİSİ SEVMİYORUM AMA BUDA İSTİSNA!) HEM EĞLENCELİ HEMDE KOMİK GÜZEL BİR DİZİYDİ.

Bir öneri yazımın daha sonuna geldik. Böyle türlere ayırarak öneri yapmak daha iyi oldu sanki. Aralarından izledikleriniz var mı? Varsa sevdiniz mi? Veya bana önerebileceğiniz fantastik diziler var mı? Aşağıya yorum bırakırsanız çooook mutlu olurum. DİĞER ÖNERİ YAZILARIM İÇİN TIIIK.

Konular yeppudaa.com'dan alıntıdır.

8 yorum:

 1. Man From the Stars benim en sevdiklerimdendi kıza zaten hastaydım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten o kadın en sevdiğim Koreli oyuncu bestim :D

   Sil
 2. 3 tanesini 3 tanesini izlememişim uff ya fantastik dizileri bende seviyorum iyi hoş oluyorlar .
  Öberin için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Ya.. Çok uzun bunlar da ya 20 dakikalık animelere alışmışım çok uzun geliyor bunlar bayılcak gibi oluyorum izlerken :<

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallaha Türk dizilerine nazaran çok kısa bunlar :D Mini diziye bakabilirsin o 2 saatti sanırım :)

   Sil
 4. İÇLERİNDEN SADECE 1'İNİ İZLEMEMİŞ OLMAK VE 1'İNİ DE YARIM BIRAKMIŞ OLMAK. QIHM'E DEVAM ETCEM AMA BEN. YA CAPS AÇIK KALMIŞ T.T

  YanıtlaSil