4 Eylül 2013 Çarşamba

Ölmem Gerekirse -Amy Plum | Kitap Yorumu


Kitabın Adı:Ölmem Gerekirse
Orijinal Adı:If I Should Die
Yazar: Amy Plum
Yayıncı: Akılçelen Kitaplar
Sayfa Sayısı:408
Fiyatı:19 tl
Seri: Revenants #3


TANITIM:

Sevdiğini Kurtarmak İçin Ne Kadarına Hazırsın?

Amy Plum'ın tüm dünyada fırtınalar koparan, önemli çok satanlar listelerinin gediklisi hâline gelen Benim İçin Öl Üçlemesi tamamlanıyor.

Vincent beni bulmak için pek çok hayat boyunca beklemişti, ancak ortak geleceğimize dair hayallerimiz bir anda paramparça oldu. İkimizin de "arkadaş" olarak tanımladığımız biri ona ihanet etti ve ben de Vincent'i kaybetmiş oldum.

Şimdi düşmanımız France'ın ölümsüzlerini hâkimiyeti altına almaya son derece kararlı ve istediklerini elde etmek için bir savaş başlatmaktan da kaçınmayacaklar.

Heyecan dolu bir macera... Aşk, mücadele, gözyaşı, sürpriz bir son...

YORUMUM:
-spoiler içerir-

Kitabı alır almaz hemen başladım okumaya. 2.kitabın sonunda malum heyecanlı bitmişti.Kitap kaldığı yerden aynen devam ediyordu. Dedim inşallah Vincent ı hemen bulurlar yoksa kitap sarmaz. Tabi Vincent ı kitabın taaa yarısında cisimleştiriyorlar. Zaten şu ilk cisimleştirmeye çalıştıklarında Vincent durun bir şeyler oluyor dedi ya kalbim hop etti. Dedi ahaan gidiyo geridöneniiiiiiiiiiiim. Kitabı elimden tam Vincent ı cisimleştirdikten sonra bıraktım. (çünkü sabah oluyordu) 

En çok üzüldüğüm kişi Jules oldu. Başından beri çok sevmiştim Jules ı keşke onada birisini ayarlasaymış Amy :D:d:D Tek kalmasına gönlüm razı olmadı. Yapılır mı Julesıma buuu!!!! Bir de Kate'e dediği söz içimi cız etti :S

Kate. Şöyle söyleyeceğim. Vincent benim en iyi dostum. Bu dünyada ondan daha yakın oldugum biri yok.Ama geçtiğimiz bir sene boyunca, ona her gün kalbimde ihanet ettim, çünkü çok sevdiği şeyi kendime istiyorum." (sf 258)

Kitabı sevmemin diğer nedenlerinden birisi (Vincent ve Jules dan sonra) olayların Paris de geçiyor olmasıııydı. Ciltli olsaymış kapak çogzeel olurmuş tabi. Yabancılardaki gibi niye ciltli çıkarmıyorlar anlamıyorum ya :S 

Kitabın adından da belli olduğu gibi Kate geri dönen oldu ve bununla da kalmayıp Şampiyon çıktı :D Zaten Kate in şampiyon çıkacağı belliydi. 

Savaş kısmında dedim heralde büyük bir şeyler olacak ama çokta beklediğim gibi değildi açıkcası. En sevdiğim kısım Uta'nın Violette in kafasını ateşe attığı yerdi. Sonunda bir oh çektim.LANET OLASI PİSLİİİİİK!!! Charlotte ve Ambrose un birlikte olmaları çok güzel oldu. Çok istiyordum birlikte olmalarını. Georgia ve Arthur da sevgili oldular Jules a kimse kalmadı.:S Neyse ki ben varım :D 


PUANIM:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder