11 Ocak 2021 Pazartesi

Blogları Canlandırma Projesi 

Merhaba Bloggerlar!

Bloglarını güncel tutmak isteyen ancak yazmaya üşenenler! "Ben öyle sıkıya gelemem. Kurallar beni boğar." diyen özgür ruhlar! 
Tam size göre bir etkinlikle geldik.

Birkaç blogger arkadaşla blogları hareketlendirmek için bir etkinlik yapma kararı aldık. Bu etkinlik için her ay BCP (Blogları Canlandırma Projesi) grubu olarak bir tema belirliyoruz. O ay sonuna kadar temaya uygun olan bir kitap okuyabilir veya film, dizi izleyebilirsiniz. İsterseniz hem kitap okuyup hem de dizi, film izleyebilirsiniz. Bu size kalmış.

O ayın temasına uygun okuyup izlediklerimizin yorumlarını ayın sonunda yayınlayacağız

Her ayın başında o ayın konusu hatırlatılacak. O ayki etkinliğe katılmak isteyenler bu etkinlik kapsamında yazılan yazıların yorum kısmına etkinlik kapsamında okuyup-izlediklerinin yazısının linklerini yorum olarak bırakabilir. Linkler ay sonunda yayınlanacak yazıya eklenecek ve diğer katılımcıların tema için okuyup izlediklerine toplu olarak ulaşabileceksiniz.

Katılmak isterseniz, yorum olarak katılacağını yazabilirsiniz ve etkinlik hakkında merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz. Bu sayede blog trafiğiniz arttığı gibi yeni blogları ve temaya uygun bilmediğiniz film-dizi-kitapları keşfedebilirsiniz.

Gelelim seçtiğimiz ilk temaya:

Zorlu geçen bir yılında ardından, "Yeni yılımız umutla başlasın. Başarılardan eksik kalmayalım." diye düşünerek temamızı UMUT-BAŞARI olarak seçtik. Özetle; isminde, konusunda umut ya da başarıyı çağrıştıran her şeyi ocak ayı için okuyup izleyebilirsiniz.

Yazılarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

28 Temmuz 2020 Salı

Soft n' Paper açıldı! [Magnetli ayraçlar, stickerlar, kişiye özel çizimler]


Herkese merhaba! Bugün güzel bir haber vermek için buradayım. Uzun zamandır açmak istediğim dükkanımı sonunda açtım. Bu mutlu haberi sizinle paylaşmasam olmazdı elbette. Şimdilik çok fazla çeşit yok ama çizmeye devam ediyorum. Hadi gelin hazırlamış olduğum ürünlere bakalım yeeeeey!
İlk olarak çift taraflı magnetli ayraçlar ile başlayalım:
Anne with an E Magnetli Ayraç Seti


Anne with an E Şapkalı Gilbert ve Anne Set


Outlander Magnetli Ayraç Seti

Goblin Magnetli Ayraç Seti

Şeffaf Stickerlar:
Anne with an E Şeffaf Sticker Seti

Plants Şeffaf Sticker Seti
 Ürünlerin nasıl durduklarına bakalım:


Ürünleri  shopier hesabımdan satın alabilirsiniz: Soft n' Paper
Çizimleri daha detaylı görmek veya sorularınızı sormak için instagramdan bana ulaşabilirsiniz: Soft n' Paper

Siz ürünlerimi nasıl buldunuz? Çizmemi istediğiniz karakterler var mı? Yorumlara yazmayı unutmayın! :) Sağlıklı kalın..

5 Mayıs 2020 Salı

Çiziyorsam Varım! Dizi-Film Karakterleri(Samara Weaving, Eleanor)

Herkese tekrar merhaba! Bloğumu takip ediyorsanız çizim yapmayı çok sevdiğimi biliyorsunuzdur. Takip etmeyenler çok şey kaybetmedi çünkü kendi çapımda eğlence amaçlı çizimler yapıyorum. Genelde sevdiğim dizi sahnesini, karakterini, arkadaşlarımı, eşi, dostu çiziyorum. Son zamanlarda çizdiğim birkaç çizimimi burada paylaşmak istedim.Haydi başlayalım!


READY OR NOT: SAKLAMBAÇ filminden bir adet Samara Weaving! Filmdeki karakterine bayılmıştım ve bu fotoğrafı favorimlerimden! Bu arada çizim yaparken en çok zorlandığım şey göz çizmek ve bu çizimim de başarılı olduğuma inanıyorum :)Veee bir adet Samara Weaving daha! Bu kez yeni çıkmış olan HOLLYWOOD mini dizisinden. Diziyi henüz izlemedim ama bu fotoğrafı görünce hemen çizmeliyim dedim. Bu arada çizim hesabımda (şuraya iliştiriyorum) bu çizimimi paylaştım veeeee Samara çizimimi beğendi yeyyy! Saatlerce uğraşmama değdi.Gelelim eğlenerek izlediğim THE GOOD PLACE dizisinden Kristen Bell'e yani Eleanor'a! Diziyi de kendisini de çok severim. O yüzden En İyi İnsan olan Eleanorumuzu çizmek oldukça keyifliydi.


Bir yazımın daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. Emeği geçen kendime teşekkür ederim! Sağlıklı kalın!

3 Mayıs 2020 Pazar

Bullet Journal Part I

Merhabaaa! Artık geri döndüğümü bir önceki yazımda söylemiştim. Şu sıralar KPSS'ye çalışırken beni aşırı motive eden plannerımı sizinle paylaşmak istedim. Ders çalışırken planlı bir şekilde ilerlemek çok zevkli hele bu minnoş ajandayla daha da keyifli! Hazırladığım birkaç sayfamı sizlerle paylaşmak istiyorum:

Ama öncelikle plannerımı nereden aldığımı söyleyeyim. Ben de iki tane planner var ve ikisini de  LUCID PLANNER 'dan aldım ve oldukça memnunum. Tam adı Clear Planner Binder olarak geçiyor sanırım (dışındaki şeffaf pvc). Lucid'de hazırlanmış yıllık plan sayfaları da vardı fakat ben kendime göre düzenlemek için sadece dışını aldım.(Ama hediye olarak gönderdikleri dot kağıtlarının kalitesi aşırı iyiydi, asla arka tarafa yazılan yazı geçmiyordu. Sonraki alışverişimde onlardan mutlaka alacağım.) 

İlk görseldeki kapağı pinterestten bulup düzenlemiştim ve aşırı seviyorum.